[Korea Płd] Wspólny patent dla Samsunga i LG

Południowokoreańskie koncerny elektroniczne Samsung i LG są zmuszone do porozumienia w kwestii podziału patentu dotyczącego technologii OLED – monitorów nowej generacji o czystszym i wyraźniejszym obrazie niż LCD.Jak podaje dyrektor firmy consultingowej DisplaySearch, specjalizującej się w marketingu elektronicznym, “Dla obu firm podział patentu powinien być pożądany (…)”, przede wszystkim ze względu na rosnącą w siłę konkruencję ze strony Chin. Jeszcze w zeszłym tygodniu prezes działu marketingu i sprzedaży Samsung Europe zapowiedział, że firma nie zamierza uznać pierwszeństwa LG w działaniach na rzecz technologii OLED. Z kolei dyrektor wykonawczy Samsung, Kim Ki-nam, w swojej oficjalnej wypowiedzi zaznaczył, że Samsung jest “jedyną firmą na świecie, która posiada prawa do technologii OLED”.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.