[Korea Płd] Samsung ujawnia technologię 5G

Południowokoreański koncern elektroniczny Samsung po raz kolejny ogłosił opracowanie  innowacyjnej w skali światowej technologii – tym razem chodzi o technologię przesyłania danych piątej generacji (5G).

W niedzielę firma ogłosiła, że z sukcesem przeprowadziła próbe przesłania danych na odległość 2 km z prędkością 1GB/sek na częstotliwości 28 GHz – to pozwala na ściągnięcie np. dobrej jakości filmu w przeciągu niecałej sekundy. Jest to pierwsza na świecie tego typu udana próba przesłania danych na superwysokiej, czyli wyższej niż 6 GHz, frekwencji.

Jak zapowiedział Samsung, sieć 5G ma zostać wprowadzona do powszechnego użytku do roku 2020. Aktualnie najpowszechniejszą w użyciu jest sieć 3G, której użytkownicy powoli zwracają się w stornę szybszej 4G oraz LTE. Przed Samsungiem swoje badnia w dziedzinie 5G ogłosiły również japońskie NTT Docomo oraz chiński Huawei.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.