[Japonia] Zaręczyny księżniczki Mako wreszcie oficjalne

Mako, japońska księżniczka, wnuczka obecnego cesarza oraz jej narzeczony Kei Komuro wspólnie wystąpili przed prasą, po tym jak Agencja Cesarskiego Domu oficjalnie potwierdziła ich zaręczyny.

„Jestem niezmiernie szczęśliwa z cesarskiego błogosławieństwa naszych zaręczyn”, powiedziała dwudziestopięcioletnia księżniczka. Komuro również wyraził wdzięczność cesarzowi i rodzicom narzeczonej- księciu Fumihito i księżnej Kiko.

„Oboje mieliśmy świadomość, że powinniśmy związać się z kimś, kogo może któregoś dnia poślubimy.” Wyznała Mako. Oboje mieli na uwadze małżeństwo, odkąd zaczęli widywać się podczas studiów na Chrześcijańskim Uniwersytecie w Tokio.

Zapytany o swoje oświadczyny Komuro odpowiedział: „Powiedziałem jej: ‘weźmy ślub’, w grudniu 2013 roku. Pamiętam jak to powiedziałem kiedy poszliśmy na przechadzkę po wspólnej kolacji w Tokio.”

Przed ślubem, spodziewanym na jesień przyszłego roku, parę czeka wiele rytualnych obrzędów i tradycyjnych formalności.


Wilku

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.