Wielki sukces openingu Oshi no Ko!

Jak podaje tygodniowy ranking z serwisu Oricon, piosenka Idol zespołu Yoasobi wykorzystana w openingu anime Oshi no Ko (pl. Moja Gwiazda), przekroczyła już aż 400 milionów odsłuchań. Ilość odtworzeń z zeszłego tygodnia przekroczyła zaś 16 milionów. Jednak to nie koniec osiągnięć tego kawałka – Idol jest piosenką, która najszybciej przekroczyła 400 milionów odtworzeń (tym samym przebijając piosenkę Pretender Official Hige Dandism, która ten wynik osiągnęła w 32 tygodnie). Utwór utrzymywał się na pierwszym miejscu na liście przebojów przez 19 tygodni od kwietnia bieżącego roku. Jest to trzeci najdłuższy czas – dłużej utrzymywało się wyżej wspomniane Pretender (34 tygodnie) i Marigold od Aimyon (20 tygodni).

Yoasobi zajęło drugie miejsce na liście zespołów z największą ilością piosenek mających ponad 400 milionów odsłuchań – są to: Idol, Yoru ni Kakeru, Kaibutsu i Gunjō. Wyżej od Yoasobi znajduje się Official Hige Dandism, mające na koncie pięć piosenek z takim osiągnięciem.

Źródło: https://www.animenewsnetwork.com/news/2023-08-22/yoasobi-oshi-no-ko-anime-opening-song-idol-streamed-over-400-million-times/.201519


Asahi

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.