[Japonia] Zamknięto stacje obsługujące jednego pasażera

W styczniu mogliście u nas przeczytać o stacji kolejowej na północy wyspy Hokkaido, na której stawały pociągi, by przetransportować jednego, wyjątkowego pasażera.

Stacja Kyu-Shirataki nie została zamknięta, gdyż jak zauważono, rano i wieczorem korzystała z niej jedna uczennica liceum. Władze kolei postanowiły, że stacja ta będzie funkcjonować nadal, aż wspomniana uczennica zakończy swoją aktualną szkołę. I tak, stało się to 25 marca – 18-letnia Kana Harada zakończyła swoją edukację w szkole średniej.

Tego samego dnia uroczyście zamknięto Kyu-Shirataki i dwie sąsiadujące stacje – Kami-Shirataki i Shimo-Shirataki. Wydarzenie to zainteresowało nie tylko dziennikarzy, ale także grupkę mieszkańców miasteczka Shirataki, którzy przyszli o 16:53 pożegnać ostatni podjeżdżający pociąg kwiatami i transparentem “Kyu–shirataki, 69 lat, dziękujemy!”.

Sieć kolejowa, z której korzystała Kana, została zbudowana w połowie XX wieku z myślą o podróżujących do szkół dzieci. Zamknięcie tego odcinka trasy na szczęście zbiegło się z otwarciem połączenia shinkansen między Hokkaido a Hokuto, z planem przedłużenia do Sapporo do 2030 roku. Pierwszy przejazd superszybkiego pociągu odbył się 26 marca.


Pilarious

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.