Pierwsze oficjalne materiały promocyjne najnowszego filmu Hayao Miyazakiego!

W ubiegły piątek studio Ghibli opublikowało pierwsze fotosy z najnowszego filmu Hayao Miyazakiego (Kimi-tachi wa Dō Ikiru ka, ang. The Boy and the Heron). Jest to jego pierwsza oficjalna promocja – wcześniej nie był promowany za pośrednictwem np. wideo teaserów czy reklam, nie ujawniono nawet opisu fabuły czy obsady.

Kimi-tachi wa Dō Ikiru ka w ciągu pierwszych trzech dni od premiery w Japonii (14 lipca) zarobił ponad 13 milionów dolarów. Jest to rekordowa suma – wyższa niż zarobki filmu Spirited Away (2001) w ciągu pierwszych czterech dni od premiery oraz o 50% wyższa niż ta, którą zdobyło Zrywa się wiatr (2013). W zeszły weekend sprzedano ponad 4 miliony biletów. Wartość zarobków filmu z tego okresu opiewa na kwotę prawie 43 milionów dolarów.

Akcja filmu dzieje się podczas II wojny światowej. Opowiada ona historię Mahito, który po stracie matki w wyniku bombardowania Tokio przeprowadza się na wieś. Tam ojciec chłopca ponownie żeni się z ciężarną siostrą swojej zmarłej żony. Mahito próbuje pogodzić się z nową sytuacją. W międzyczasie spotyka gadającą czaplę i po tym, gdy otrzymuje obietnicę spotkania swojej matki, wkracza do innego świata. Inspiracją dla dzieła Miyazakiego była książka Kimi-tachi wa Dō Ikiru ka Genzaburō Yoshino z 1937 roku (ang. How do you live). Reżyser dodał, że historia opisana w książce jest bardzo ważna dla głównego bohatera filmu.

Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Miyazaki, reżyserem animacji został Takeshi Honda (Ponyo, Rebuild of Evangelion), a muzykę do filmu skomponował Joe Hisaishi (Spirited Away, Księżniczka Mononoke, Mój sąsiad Totoro). Piosenkę przewodnią (Chikyūgi) wykonał piosenkarz Kenshi Yonezu, znany z openingów z np. Chainsaw Man czy Boku no Hero Academia.

Film został oficjalnie zapowiedziany w 2017 roku. Międzynarodowa premiera odbędzie się 7 września na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Europejska premiera będzie miała miejsce 22 września w Hiszpanii podczas Festiwalu Filmowego w San Sebastian.

Źródło: https://www.animenewsnetwork.com/news/2023-08-18/ghibli-unveils-1st-stills-for-hayao-miyazaki-the-boy-and-the-heron-film/.201378


Asahi

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.