[Japonia] Zakazany… ogórek!

Japończycy jedzą warzywa w ogromnych ilościach, a ogórek wydaje się być jednym z podstawowych dodatków do wszelkich dań… i nie tylko! Ogórek może być również kawaii, przeistoczony w arcydzieło czy tez służyć jako smakołyk dla pewnego pomocnego Shiba Inu. Jednakże, jest jedno miejsce w Japonii, w którym hodowla i jedzenie ogórków jest kategorycznie zabronione. Ma to miejsce w Adose-cho w Prefekturze Fukui. Dlaczego tak się stało? Otóż, stało się tak z powodu wendety pewnego bóstwa, Susanoo-no-Mikoto z… ogórkiem. Według legendy, wspomniane bóstwo bardzo się przestraszyło burzy i postanowiło schować się pod półką, na której znajdowały się ogórki. Niestety, półka się złamała i warzywo wpadło mu do oka, powodując oślepienie. Bóstwo przeklęło ogórka na wieczność. Trzeba przyznać, że jest to dość nietypowy zakaz.


Nuriko

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.