[Japonia] Trenerzy judo ukarani

Powiązane newsy: [Japonia] Trener Sonoda składa rezygnację

Japoński Komitet Olimpijski wydał w środę oświadczenie nakazujące odcięcie funduszy dla Federacji Judo w ramach ukarania trenerów oskarżonych o znęcanie się nad swoimi podpiecznymi. Oskarżenia wysunęło 15 zawodniczek, które zarzuciły trenerom stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej w czasie szkolenia poprzedzającego Olimpiadę w Londynie 2012.

Komitet w porozumieniu z prawnikami w oświadczeniu zaznaczył, że ze strony trenerów doszło do poważnych wykroczeń. W ramach nowych wytycznych wydanych przez Komitet Federecja nie tylko nie otrzyma planowanych 260 tys. USD (ponad 843 tys. PLN) na ten rok, ale również oskarżeni trenerzy zostaną odsunięci od swoich drużyn, a w kadrze zostanie zatrudnionych więcej trenerek.

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.