[Japonia] Trener Sonoda składa rezygnację

W czwartek 31 stycznia 2013 trener judo Ryuji Sonoda ogłosił, że składa rezygnację ze swojego stanowiska, z powodu zarzutów o fizyczne znęcanie się nad zawodniczkami reprezentacji olimpijskiej kraju. Zarzuty zostały ujawnione we wtorek po tym, jak 15 zawodniczek złożyło grupową skargę na trenera do japońskiego Komitetu Olimpijskiego, zarzucając Sonodzie szantaż oraz stosowanie kar cielesnych w czasie obozu przygotowawczego do Olimpiady w Londynie.

Federacja potwierdziła oskrażenia, w ramach których pojawiły się również zarzuty o przemoc psychiczną. Minister sportu Hakubun Shimomura wypowiadając się w tej sprawie, wyraził swoją nadzieję na jak najszybsze rozpoczęcie wewnętrznego śledztwa w szeregach Komitetu Olimpijskiego.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.