[Japonia] Specjalne danie na Walentynki – czekoladowy ramen!

Ramen, jak wiadomo, to jedno z najpopularniejszych japońskich dań. Występuje ono w wielu wariacjach, jednak pomysł na który wpadła tokijska restauracja Menya Musashi zszokuje niejednego fana tej potrawy. Otóż można zjeść tam czekoladowy ramen.

W czasie Walentynek w Japonii wszystko kręci się wokół czekolady, więc nie powinno specjalnie dziwić, że ktoś wpadł na jej połączenie z ramenem.

Danie to jest tworzone od siedmiu lat we współpracy z firmą cukierniczą Lotte. Do przygotowania tej potrawy wykorzystywana jest czekolada Ghana. Tegoroczny ramen Tsuke Ghana jest robiony w stylu tsukemen, czyli zupa i makaron są podawane osobno. Odważnym, którzy skuszą się na ten rarytas nie pozostaje nam nic innego jak życzyć smacznego.

5-p11300531


Reiven

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.