[Japonia] Sieć wysokiej klasy ryokanów obsługuje również ludzi z tatuażami

Jak wiadomo, Japonia nie jest krajem akceptującym tatuaże i goście z taką formą ozdoby ciała często nie mogli korzystać z publicznych kąpielisk czy onsenów. Wiadomo wszak, że tatuaże są symbolem yakuzy i właśnie ze względu na skojarzenia ze światem gangsterskim wytatuowani osobnicy są separowani na kąpieliskach od zwykłych Japończyków.
Jednak sieć wysokiej klasy tradycyjnych ośrodków wypoczynkowych Hoshino Resort Co. wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i postanawia lekko nagiąć obowiązujące powszechnie zasady. I tak goście z obrazkami na skórze będą mogli korzystać z publicznych kąpielisk, pod jednym, drobnym warunkiem – muszę zakleić swój tatuaż specjalnie przygotowaną naklejką o wymiarach 10 cm x 8 cm.
Teraz tylko pozostaje się zastanowić nad zasadnością całego tego procederu, bo przecież wiadomo, że osoba z tatuażem rozmiarów owej naklejki raczej nie jest związana ze światem yakuzy, więc jest raczej nieszkodliwa społecznie, a poza tym, czy naprawdę ktoś wierzy, że naklejka pomoże ukryć fakt, że ktoś posiada tatuaż?


Ainaki

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.