[Japonia] Festiwal Kishiwada Danjiri i jego ofiary

„Festiwal pływających platform” odbywający się w obecny weekend w miejscowości Kishiwada znany jest z popularnych w Japonii ‘platform’ (Danjiri) które pięknie przystrojone paradują ulicami miasta. Tutejszy festiwal wyróżnia się tym, że platformy poruszają się szybciej niż na innych festiwalach oraz dodatkową atrakcją w postaci „yarimawashi”, czyli pokonywanie przez platformy zakrętów z dużą prędkością. Festiwal ma na celu rytualną modlitwę o dobre zbiory i sięga tradycją ponad 300 lat wstecz. Paradujących platform było aż 34, przy czym każda była wysoka na 4 metry i ważyła 4 tony.
Tegoroczny festiwal zapamiętany zostanie także z tego powodu, że nie obeszło się bez ofiar: dwie osoby odniosły wielorakie złamania kości a pięć innych zostało potłuczonych i kontuzjowanych. Jak donosi Asahi Shimbun, do zdarzenia doszło około godziny 1 w nocy a poszkodowani byli w wieku od 30 do 50 lat.

Relację telewizyjną a przez to jak wygląda festiwal możemy zobaczyć między innymi na stronie telewizji NHK: https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/news/20170916_14/


Wilku

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.