[Japonia] Areszt za wandalizm w jaskini samobójstw

4 Chłopców zostało aresztowanych za akt wandalizmu dokonany w miejscu pamięci na Okinawie.

Chibichiri Gama jest jaskinią, gdzie wielu ludzi dokonało aktu samobójstwa w końcowej fazie II Wojny Światowej, gdy porażka Japonii była coraz bardziej oczywista. Jak donoszą władze miejscowości Yomitan – gdzie jaskinia się znajduje, pozrywane zostały papierowe łańcuchy i „żurawie” origami, którymi jaskinia była przystrojona. Ponadto zniszczona została pamiątkowa tablica informacyjna oraz spoczywające w jaskini osobiste przedmioty osób które tam odebrały sobie życie, w tym wyroby ceramiczne.

Jak donosi portal newsonjapan.pl oraz śledczy, podejrzani chłopcy w wieku od 16 do 19 lat, zatrzymani w piątek przez policję prefektury Okinawa przyznali się do winy. Wszyscy byli mieszkańcami centralnej części wyspy.


Wilku

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.