[Japonia] Alkohol dla turystów wolny od podatku

Dobra wiadomość dla fanów japońskich alkoholi. Poczynając od dzisiaj turyści będą mogli zaopatrzyć się w japońskich browarach, winiarniach i destylarniach w napoje alkoholowe nie płacąc za nie podatku.
Celem rządowego programu jest przyspieszenie rozwoju przemysłu eksportowego alkoholu jak też sprawienie, aby wycieczki do zakładów produkujących ‘napoje z procentami’ były bardziej popularne wśród turystów.
Jak to będzie wyglądać w praktyce? Przykładowo jeśli turysta zaopatrzy się w 720 mililitrową butelkę destylowanej sake – ‘seishu’, i uczyni to w sklepie czy zakładzie objętym programem, zostanie zwolniony z podatku alkoholowego ,który wynosi ¥ 86,4 (2zł 80gr) oraz z ośmioprocentowego podatku konsumpcyjnego. Niewiele ale zawsze coś.

Od lipca tego roku Japońskie Stowarzyszenie Producentów Sake i Shochu (rodzaj wódki, <45% zawartości alkoholu) organizowało warsztaty mające za zadanie przygotować wytwórców alkoholi na zwiększony napływ turystów.

„Uczymy jak w prostych zdaniach po angielsku wyjaśnić turystom proces powstawania sake i innych produktów, którymi mogą być zainteresowani.” mówi przedstawiciel stowarzyszenia.

Według danych Narodowej Agencji Podatkowej zgoda na zniesienie podatku została udzielona 48 producentom napojów alkoholowych w 24 spośród wszystkich 47 krajowych prefektur.

„Wierzymy, że możemy stać się zalążkiem dla przyciągnięcia zagranicznych gości i tym samym przyczynić się do rewitalizacji naszego regionu” powiedział przedstawiciel wytwórni napojów alkoholowych Koganeishuzou w Atsugi, w prefekturze Kanagawa.


Wilku

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.