[Chiny] “Django” jednak w chińskich kinach

Najnowsze dzieło Quentina Tarantino, “Django Unchained” już od niedzieli 12 maja 2013 oglądać można w chińskich kinach – miesiąc po tym jak jego oglądanie na dużym ekranie zostało uniemożliwione z domniemanych “powodów technicznych”.

Sporne sceny zawierające negliż zostały usunięte z filmu i teraz Chińczycy będą mogli obejrzeć 162 minuty z oryginalnych 165 minut filmu. “Django” nie jest jednak jedynym filmem, który został ocenzurowany. Ten sam zabieg zastosowano m.in. przy najnowszym filmie o Jamesu Bondzie, “Skyfall”, z którego usunięto sceny sugerujące handel żywym towarem na terytorium Chin.

Miesięczny poślizg w premierze spowodował niższe wyniki popularności filmu w chińskich kinach – w dniu premiery zarobił on jedynie 100 tys. CNY (ledwo ponad 51 tys. PLN).  Jednakże, właściciele kin nie są zdziwieni tym wynikiem – twierdzą oni, że również inne filmy Tarantino nie cieszyły się szczególną popularnością w Chinach.

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.