[Artykuł] Wakacje w Japonii

Japończycy zaczynają rok szkolny w czasie wiosny (okolice początku kwietnia). W normalnych szkołach wakacje ucziowie mają mniej więcej w tym czasie co my tyle, że krótsze ponieważ cały marzec jest wolny od szkoły. Urlopy są jednotygodniowe, jednak  nauczyciele mają wakacje normalnie,  tak jak uczniowie. Ich wakacje kończą się w marcu. Jeżeli chodzi o dni wolne to mają ich oni około 40 dni wakacji, w zimie 2 tygodnie ferii oraz na wiosnę 2-3 tygodnie na majówkę, którą spędzają przy oglądaniu kwiatów wiśni.

Najpopularniejszymi miastami w Japonii są Tokio, Kyoto oraz Osaka . Można zwiedzić tam dużo miejsc, dlatego też właśnie te miasta najbardziej przyciągają turystów na piękne wakacje!

  • W Tokio można zwiedzić dzielnicę Minato  ,w której zwiedza się najczęściej świetne muzea, w tym Muzeum Sztuki Nezu. Nie zapominając także o innych wspaniałych rzeczach jak centra handlowe i wieżowce.

  • W Kyoto zazwyczaj trafia się na Sanktuaria i świątynie stanowiące wyjątkowe połączenie nowoczesnego, wielkomiejskiego życia i wielowiekowej tradycji.

  • Osaka jest stylowym miastem oraz  jednym wielkim centrum handlowym ze wspaniałymi restauracjami i lokalami nocnymi.

 

[Autor: Shiina]

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.