[USA] „Mountain Side” – nowy minialbum Tengger Cavalry

Pochodząca z Chin formacja Tengger Cavalry, grająca folk-metal inspirowany tradycyjną muzyką mongolską, wydała w poniedziałek, 4 kwietnia nowy minialbum zatytułowany „Mountain Side”.

Krążek zawiera tytułową piosenkę w kilku wersjach i remiksach (w tym w wersji akustycznej i instrumentalnej), klasyczny dla grupy utwór „War Horse” w nowej wersji, koncertowe nagranie utworu „Tengger Cavalry” oraz dwie bonusowe ścieżki, stanowiące folkową improwizację.

Na wtorek, 5 kwietnia zaplanowana jest premiera teledysku do tytułowego utworu „Mountain Side”.

Wcześniej, w sobotę, w Nowym Jorku odbyła się zamknięta impreza promująca nowe wydawnictwo, podczas której zespół wykonał również 30-minutowy set na żywo. W maju muzycy wyruszają w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych.

Zdjęcie z występu

Grupa Tengger Cavalry została założona w 2010 roku w Pekinie przez grającego również na morin chuur (mongolskim instrumencie smyczkowym) oraz gitarze wokalistę Nature Ganganbaigal. W 2015 roku zespół przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie aktualnie występuje w składzie:

– Nature Ganganbaigal – morin chuur, gitara, śpiew gardłowy
– Alex Abayev – bas
– Josh Schifris – perkusja
– Robert McLaughlin – igil (instrument smyczkowy z Tuwy)
– Wulijimuren De – morin chuur

Nowych nagrań można posłuchać na oficjalnej stronie grupy oraz w wybranych serwisach streamingowych.

 


Balibuli

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.