THE MICRO HEAD 4N’S

Dwudziestego trzeciego lutego bieżącego roku we wrocławskim klubie „Firlej” (ul. Grabiszyńska 56) odbył się koncert zespołu visual kei THE MICRO HEAD 4N’S, w ramach ich europejskiej trasy, która miała trwać od szesnastego lutego do trzeciego marca. Zespół planował odwiedzić także Rosję, Finlandię, Niemcy, Włochy, Holandię, Wielką Brytanię i Francję, ale z powodu niskiej sprzedaży biletów, koncerty w Utrecht (Holandia), Londynie (Wielka Brytania) i Paryżu (Francja) zostały odwołane. Koniec trasy zaplanowany jest na dwudziestego szóstego lutego, koncertem w Niemczech.

Grupę tworzy pięciu członków: wokalista Ricky, gitarzysta kazuya (ex. FANATIC♢CRISIS), gitarzysta Shun (ex. FANATIC♢CRISIS), basista Zero (ex. D’espairsRay) i perkusista Tsukasa (ex. D’espairsRay). Mimo, iż zespół powstał stosunkowo niedawno – 24 sierpnia 2011 r., na koncercie pojawiło się sporo fanów poprzednich zespołów.

Otwarcie bramek zaplanowane było na 19:00, ale dwupiętrowy, bardzo przyjemny klub stwarzał możliwość zaczekania w środku budynku, co było dużym plusem ze względu na śnieżycę panującą na zewnątrz. Koncert miał rozpocząć się o godzinie 20:00 występem polskiej grupy VICTORIANS -Aristocrats’ Symphony-, ale z powodu kontuzji wokalistki (jak zostało podane na oficjalnym facebooku zespołu), suport nie wystąpił. „Właściwy” koncert rozpoczął się około 20:30, piosenką „Hello my Clone” z pierwszego albumu grupy, zatytułowanego A Beginning From The End.

Przez półtorej godziny muzycy szaleli na scenie uśmiechając się do fanów, podając im dłonie i zachęcając do krzyków i machania rękami. Oprócz utworów z albumu, zagrali kilka nowości, między innymi Youtsuu (腰痛) i Raimei (雷鳴). Pojawiło się również Breaking and shout out! – typowe „ride with the rockers”, jakie znamy między innymi z koncertów The GazettE, czyli krótki popis umiejętnościami perkusisty oraz basisty. Nastąpiło również długo wyczekiwane przedstawienie zespołu, podczas którego muzycy witali się trochę nieadekwatnym do pory dnia „konnichiwa” („konnichiwa” [dzień dobry] stosowane jest jako powitanie od godziny 12 do 18, po tym czasie używa się już „konbanwa” [dobry wieczór] – od aut.); wyjątkiem w tej kwestii okazali się Zero i kazuya, który dodatkowo uczył publiczność wymawiać swój pseudonim. Ponadto, łamanym angielskim (lub w swoim ojczystym języku) prosili, żeby powtarzać po nich japońskie słowa, lub (w przypadku Zero) krzyk. Odpowiedź publiczności miała więcej wspólnego z piskiem niż wrzaskiem, ale basista i tak był zachwycony. Oczywiście nie mogło zabraknąć polskich słówek, tutaj już bez rewelacji, standardowo muzycy zamknęli się w „dzień dobry”, „dziękuję” i „kocham cię”. Dużym, ale pozytywnym zaskoczeniem był fakt, że podczas encore, Tsukasa zaśpiewał enkę (japońska pieśń, melancholijna ballada śpiewana w pewnym określonym stylu – od aut.), czym wzbudził powszechny podziw publiczności.

Oświetlenie nie męczyło, kolory zmieniały się łagodnie, a nagłośnienie było ustawione prawie idealnie – perkusja nie zagłuszała pozostałych instrumentów, chociaż czasami nie można było zrozumieć słów, jakie śpiewał wokalista. Jedynym mankamentem był fakt, że po zejściu muzyków ze sceny, żeby mogli się przebrać na bis, zapalono światła na sali i część publiczności zaczęła zbierać się do wyjścia, sądząc, że koncert już się skończył.

Po zakończonym występie, muzycy podpisywali oficjalne przedmioty związane z zespołem, takie jak plakaty, czy płyty. Kolejka, jaka utworzyła się do stolika, przy którym siedzieli, była naprawdę długa.

Większość opinii o koncercie, jak i również samym zespole była bardzo pozytywna – „fajna atmosfera, a poza tym artyści przesympatyczni”, a jedynym negatywem, jaki można było usłyszeć, był „zdecydowanie za krótko!”

 

SET LISTA:

01. Hello My Clone

02. Glorious Blaze

03. White Soul

04. 腰痛 (Youtsuu)

05. Calling

06. 雷鳴 (Raimei)

07. インスト (Insuto)

08. Breaking and shout out! (Ride with the rockers)

09. Monster’s Roar

10. この先ずっと…(Konosaki zutto…)

EN1. 光の世界 (Hikari no Sekai)

EN2. フォトグラフ(Photograph)

EN3. I Surrender

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.