[Tajwan] Wokalista Chthonic legislatorem w Tajwanie

Pod koniec stycznia na Tajwanie odbyły się wybory parlamentarne. Jednym z nowych legislatorów został Freddy Lim, założyciel partii New Power Party, a w świecie bardziej znany jako wokalista death/black metalowego zespołu Chthonic. Jego głównym przeciwnikiem był Lin Yu-fang, który w tajwańskim parlamencie zasiadał już 8 lat i był odpowiednikiem ministra dyplomacji i obrony narodowej. Freddy wygrał zbierając 49.52% wszystkich głosów.

Partia New Power Party została utworzona 25 stycznia 2015 jako echo tak zwanego Sunflower Student Movement (Rewolucji Słoneczników), ruchu studenckiego rozpoczętego 18 marca 2014 roku. Wtedy to studenci zaczęli protestować przeciwko przyśpieszenia ratyfikacji porozumienia handlowego między Tajwanem a Chińską Republiką Ludową. Protestujący wtargnęli do parlamentu i zabarykadowali się w nim. 10 kwietnia protesty się zakończyły po obietnicy złożonej przez parlament Republiki Chińskiej, że porozumienie nie będzie przyśpieszone i zostanie poddane dokładnemu przeglądowi.

Nowo powstała partia, określana Trzecią Siłą walczy przede wszystkim o przestrzeganie praw człowieka, wolność społeczną i polityczną, a także niezależność Tajwanu. Od 1 lutego w parlamencie zasiada jej 5 przedstawicieli.

Zwycięstwo Freddy’ego Lim odbiło się echem na całym świecie. Aktor Ryan Reynolds, ostatnio popularny ze względu na sukces filmu o Deadpoolu, w czasie wyborów był na Tajwanie. Zwycięstwo muzyka skomentował “Jestem Deadpool, teraz chciałby być wokalistą Chthonic”.


Pilarious

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.