[Świat] Nowe informacje o Pokemon GO

Detale dotyczące nadchodzącej gry Nintendo z Pokemonami w roli głównej są skrzętnie ukrywane. Gra pojawi się na urządzeniach mobilnych. Fani dotychczas musieli się zadowolić rozmaitymi, niesprawdzonymi doniesieniami oraz wyciekami materiałów. Lecz oczekiwaniom nastał kres. Niantic, deweloper gry, uchylił rąbka tajemnicy dotyczącej konceptu grania w prawdziwym świecie.

Ujawnione zostały screenshoty i pewne informacje. Gra skupi się na połączeniu pojedynkowania się, zbierania stworków oraz zabawy w rozszerzonej rzeczywistości. Zrzuty ekranu pokazują jak będzie wyglądać mapa, którą będziemy się posługiwać w celu upolowania upragnionej bestii. Przypomina ona Google Maps ze specyficznymi, “pokemonowymi” znacznikami.

Niantic wyjaśnił, że niektóre dzikie Pokemony pojawią się tylko w określonym środowisku. Np. wodny pokemon będzie możliwy do złapania w pobliżu jeziora. Ponadto gracze będą mogli odnajdywać Jajka, z których wylęgną się nowe Pokemony. Natomiast w specjalnych miejscach zwanych “PokeStops” będzie można zrobić zakupy. W asortymencie znajdą się między innymi Jajka oraz Pokeballe wszelkiej maści.

Gracze uzyskają możliwość sprzymierzenia się z jednym z trzech zespołów by konkurować o poszczególne Gymy i zwiększać ich prestiż. Zaistnieje możliwość umieszczenia swojego Pokemona w jednym ze swoich Gymów by mógł go reprezentować. Gymy będą znajdować się w różnych publicznych miejscach.

Gra jest obecnie w fazie rozwoju. Premiera zaplanowana jest na rok 2016. Testy terenowe wkrótce rozpoczną się w Japonii.

Galeria:

POKEMONGO

 


Sora

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.