[Stany Zjednoczone] Para wykupuje ekskluzywną ulicę za bezcen

Michael Cheng z Tajwanu wraz z żoną Tiną, pochodzącą z Hong Kongu stali się właścicielami ulicy, na której stoi wiele luksusowych posiadłości, znajdującej się w zamożnej okolicy w San Francisco. Sprytna para kupiła ulicę za marne 90 000 dolarów(327 568 złotych).

Ulica została wystawiona na sprzedaż ze względu na zaniedbanie ze strony stowarzyszenia składającego się z mieszkańców. Nie płacono corocznego podatku w wysokości 14 dolarów(~51 złotych). Za winnego uznaje się nieaktualny adres pocztowy. Miejski urząd podatkowy wystawił ulicę na sprzedaż. Od niespełna tysiąca dolarów, cena w trakcie aukcji szybko rosła. Ostatecznie to para z Azji zwyciężyła.

Większość mieszkańców Presidio Terrace o zmianie własności dowiedziała się od firmy, która na zlecenie pary badała zainteresowanie reszty odkupieniem ulicy. Sąsiadom nie spodobała się nowo zaistniała sytuacja, obawiają się, że para zechce zarobić na swojej inwestycji. Planowany jest pozew sądowy.

Cheng jest inwestorem na rynku nieruchomości, stwierdził, że ma kilka opcji, które pozwolą zwrócić się inwestycji. Jeżeli mieszkańcy nie zechcą odkupić ulicy po wyższej cenie, to w grę wchodzi na przykład wprowadzenie opłaty za parkowanie na niej. Nie jest pewne co planuje para, a spór z sąsiadami zmierza ku sali sądowej.


Sora

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.