[Rosja] Rosyjska telewizja anuluje emisję odcinka Simpsonów po krytyce Kościoła

Najnowszy odcinek popularnego serialu „Simpsonowie” spotkał się z krytyką Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego ze względu na pewne sceny w nim zawarte. Stacja 2×2, nadająca w Rosji, zdecydowała się anulować emisję tego konkretnego epizodu, mówiąc: „Mogłoby to skompromitować sieć i wywołać kontrowersje”.

Odcinek skupia się na smartfonowej grze „Peekimon Get”, która jest oczywistą parodią gry „Pokemon Go”. Scena, która wywołała wzburzenie, pokazuje Homera Simpsona wchodzącego do kościoła, gdzie szuka „Peekimonów”. Arcykapłan Andrei Novikov stwierdził, że epizod jest hollywoodzką propagandą i wezwał do większej kontroli nad wytworami mediów.

W Rosji bloger Ruslan Sokolovsky stanął przed sądem z zarzutem podburzania do nienawiści i atakowania wolności wyznania. Bloger zeszłego sierpnia opublikował w sieci filmik, na którym gra w Pokemon Go w Cerkwi Wszystkich Świętych. Jeżeli zostanie skazany, grozi mu nawet do siedmiu i pół lat pozbawienia wolności. Oskarżyciele wnioskowali o karę trzech i pół roku więzienia. Proces zakończył się w zeszłym miesiącu, wyrok zostanie ogłoszony 11 maja.


Sora

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.