[Polska] Pyrkon 2016! Bądź częścią jeszcze bardziej fantastycznej XVI edycji!

Mamy dla Was informację od organizatorów Pyrkonu:
Festiwal Fantastyki Pyrkon to najpopularniejsza impreza fantastyczna w Polsce, zaliczana również do największych w Europie. Z roku na rok liczba jej uczestników powiększa się, gdyż organizatorzy Pyrkonu zachęcają do przyjazdu nie tylko miłośników literatury, lecz także filmów, gier oraz seriali fantastycznych. Jubileuszową XV edycję odwiedziło ponad 31 tys. uczestników!
Pyrkonowa przygoda rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy to poznański Klub Fantastyki Druga Era zdecydował, że należy zorganizować imprezę dla fanów szeroko pojętej fantastyki. Od tego momentu Pyrkon nieustannie wzrasta zarówno pod względem liczby odwiedzających go uczestników, jak również w zakresie proponowanych atrakcji, zapraszanych gości czy przestrzeni, którą proponujemy wystawcom.
Podobnie jak w latach ubiegłych, Pyrkon 2016 odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zapewniamy Was, że przygotowujemy całą paletę różnorodnych niespodzianek, które sprawią, że czas spędzony na Festiwalu będzie jeszcze bardziej niezapomniany!
Na początek warto wspomnieć, że edycja 16. rozgrywać się będzie na przestrzeni aż9 pawilonów (3, 3A, 4, 5, 5A, 10, 11, 14 oraz 15). Możemy też już poinformować, że w tym roku zajmiemy zarówno Iglicę – jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Międzynarodowych Targów Poznańskich i samego Poznania, jak również znaną wszystkim z nowoczesnego wyposażenia i niesamowitych możliwości Salę Ziemi. Dodatkowo obszar dedykowany wystawcom zostanie powiększony do ponad 7000 m2! Jesteśmy pewni, że przy takiej powierzchni każdy będzie w stanie znaleźć coś, co zaspokoi jego fantastyczny gust.
Dla osób, które przed zakupami chciałyby sprawdzić możliwości interesujących ich gier, czy też dla tych, którzy będą mieli ochotę spędzić czas pośród innych graczy, przygotowany będzie osobny Games Room. W tym roku sala dla fanów planszówek zajmie aż 5 tysięcy m2. Dla miłośników gier elektronicznych przygotowujemy obfity w atrakcje blok im dedykowany (o powierzchni 2,5tys m2), w którym znajdą się nie tylko nowości i spotkania ze znanymi Youtuberami, ale także strefa z grami retro i prelekcje na temat różnych tytułów. Dla osób lubiących rywalizację przewidujemy możliwość sprawdzenia się w turniejach League of Legends, Heartstone’a oraz Heroes of the Storm.
Jak powszechnie wiadomo, Pyrkon gośćmi stoi! Dotychczas swoją obecnością zaszczycali nas międzynarodowej sławy pisarze, tacy jak:
– Ian McDonald – angielski pisarz science-fiction, zdobywca nagrody Hugo za nowelęThe Djinn’s Wife
– Olga Gromyko – białoruska pisarka odznaczona medalem im. Nikołaja Gogola za rozwój literatury fantastycznej w Rosji; w Polsce znana z lubianej serii o Wolsze Rednej,
– Graham Masterton – brytyjski pisarz znanych na całym świecie horrorów,
– Ted Chiang – amerykański pisarz science-fiction, wielokrotny laureat nagród Hugo, Nebula oraz Locusa,
– Tad Williams – amerykański pisarz science-fiction i fantasy.
Już terazmożemy zdradzić, że także edycja 16. będzie obfitowała w znane nazwiska. Fantastyka to nie tylko literatura, to także wyśmienite gry fabularne, których twórców udało nam się zaprosić:
– John Wick – twórca kultowych w Polsce RPG-ów samurajskiej Legendy Pięciu Kręgów i płaszczo-szpadowego 7th Sea,
– Mark Rein Hagen – znany polskim fanom przede wszystkim jako twórca słynnego RPG-a Wampir: Maskarada oraz innych gier z uniwersum Świata Mroku.
Jak co roku przewidujemy dla Was również całą gamę spektakularnych atrakcji takich jak:
 Maskarada: znany w całej Polsce konkurs cosplay,
 Złote Maski: konkurs dla wszystkich fascynatów Larpów i twórców scenariuszy do nich,
 Arena: miejsce pokazów walk rycerskich, turniejów gier, warsztatów tańca,
 Czytelnia komiksów: tworzona przy współpracy z Biblioteką Uniwersytecką w Poznaniu,
 Spotkania i możliwość zrobienia sobie zdjęcia z grupą odtwarzającą postacie z będącego obecnie na fali filmu STAR WARS,
 Cosplayerzy: uczestnicy przebrani za wszelkiego rodzaju postacie z książek, filmów czy gier – na Pyrkonie spotkacie zarówno Księżniczkę Elsę, jak i postaci LEGO Batmana lub Czarodziejkę z Księżyca.
Ważnym jest, że na terenie imprezy zapewniamy uczestnikom:
 ciepłe posiłki w przystępnych cenach w strefie gastronomicznej,
 miejsce do spania w specjalnie przygotowanej sali noclegowej,
 sanitariaty.
Wkrocz z nami do fantastycznego świata! Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową, gdzie zawsze można znaleźć wszelkie aktualności z procesu powstawania Pyrkonu oraz dane kontaktowe do osób odpowiedzialnych za konkretne działy: www.pyrkon.pl
Przyjedźcie i wraz z nami weźcie udział w tej trzydniowej, niesamowitej przygodzie!
Pozdrawiamy,
Ekipa Pyrkonu
Pyrkon 2015 (5) pp 1 pl (2)
Pyrkon 2015 (4) Pyrkon 2015 (2)

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.