[Malezja] Problemy platformy Steam

Malezyjscy użytkownicy usługi dla graczy mogli poczuć się zaskoczeni, gdyż w zeszły weekend nie mogli uzyskać do niej dostępu. Było to spowodowane rządowym nakazem umieszczenia platformy na czarnych listach dostawców internetu.

Nagła wrogość względem Steama wynikała z premiery we wczesnym dostępie gry „Fight of Gods”. Jest to bijatyka, w której naprzeciw siebie stają między innymi Jezus Chrystus, Budda i Odyn. Boskie bitwy nie spodobały się Malezyjskiej Komisji ds. Komunikacji i Multimediów. Komisja stwierdziła, że decyzja o zakazie była podyktowana troską o jedność i harmonię w zróżnicowanym rasowo i religijnie kraju jakim jest właśnie Malezja.

W odpowiedzi na działanie rządu, Valve – firma odpowiedzialna za platformę Steam, usunęła grę „Fight of Gods” ze swojej oferty. Nie usunęła jej jednak globalnie, a jedynie w skali kraju. Gracze z pozostałych części świata dalej mogą kupować i cieszyć się kontrowersyjną grą.

Na chwilę obecną Komisja zniosła zakaz i teoretycznie nie powinno być problemów z dostępem do Steama, jednak niektórzy dostawcy jeszcze nie usunęli platformy ze swych czarnych list.


Sora

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.