[Korea Płn] Telefon do Amerykanów: “Spotka was żałosny koniec”

Tuż przed zaplanowanymi wspólnymi manewrami wojsk USA i Korei Południowej, Korea Północna przestrzegła, aby pod żadnym pozorem nie przeprowadzać ich, gdyż są prowokacją. – Spotka was żałosny koniec i zniszczenie – przestrzegł Phenian.

Wielkie ćwiczenia wojsk amerykańskich i południowokoreańskich pod kryptonimem “Foal Eagle” rozpoczną się pierwszego marca. Na lądzie, morzu i w powietrzu, przez dwa miesiące, ma trenować 200 tysięcy żołnierzy Korei Południowej i 10 tysięcy z USA.

Wielkie manewry doczekały się groźby ze strony Korei Północnej przekazanej w bardzo niecodzienny sposób. Do dowódcy wojsk USA w Korei Południowej, generała Jamesa Thurmana, zadzwonił Pak Rim-su, przewodniczący delegacji Korei Północnej w “wiosce rozejmowej” Panmundżom.
– Jeśli rozpoczniecie agresję przez organizację waszych bezmyślnych ćwiczeń wojskowych, zwłaszcza w tych niebezpiecznych czasach, to od tego momentu wasz los zawiśnie na włosku – powiedział Koreańczyk.

Sytuacja na Półwyspie Koreańskim od kilku miesięcy jest bardzo napięta. Od czasu udanego odpalenia rakiety dalekiego zasięgu w grudniu i lutowej trzeciej próbnej eksplozji jądrowej w Korei Północnej, zwaśnione państwa nawzajem obrzucają się pogróżkami.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.