[Korea Płn] Nowa próba atomowa silniejsza niż poprzednie

Kolejne próby nuklearne przeprowadzane przez Koreę Północną mogą być znacznie silniejsze niż poprzednie – twierdzi szef południowokoreańskiego sztabu generalnego. Wynika to z tego, że naukowcy Phenianu mieli poczynić znaczne postępy w technologii konstrukcji bomb.

 W trakcie swych poprzednich prób jądrowych w 2006 i 2009 roku Phenian użył wyłącznie ładunków plutonowych. Według generała, od tego czasu Północ poczyniła znaczne postępy w zmniejszeniu ładunku atomowego do rozmiarów, które umożliwiałyby jego zainstalowanie w głowicy rakiety. Jak powiedział, zazwyczaj zajmuje to około czterech lat. Amerykańscy i południowokoreańscy eksperci dotychczas nie byli w stanie powiedzieć, czy Korea Płn. dysponuje już niezbędną do tego technologią.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.