[Korea Płd] Wojna fandomów? Konflikt VIP i EXO-L.

Po wydaniu przez Big Bang i EXO nowych piosenek przez pewien czas wydawało się, że fani obu zespołów pokojowo podejdą do rywalizacji idoli. Jednak spokój nie trwał długo – ogniskiem konfliktu stało się internetowe głosowanie do cotygodniowego programu muzycznego stacji MNET M!Countdown, w którym początkową przewagę zyskał Big Bang.

W odpowiedzi na nieprzychylny wynik fandom EXO, nazywany EXO-L, zaczął wyrażać w internecie swoje niezadowolenie, które w pewnym momencie wymknęło się spod kontroli. Fanka z Filipin życzyła Big Bang śmierci i zagroziła, że uda się na ich koncert, by podłożyć tam bombę, a inna EXO-L umieściła na Instagramie film, na którym podpala w zlewie plakat Taeyanga (jednego z członków Bigbang). Oba te incydenty nie umknęły uwadze wytwórni Big Bang, YG Entertainment, która podjęła już odpowiednie kroki, by ustalić tożsamość zamieszanych w sprawę fanów EXO.
Warto dodać, że to pierwszy raz, kiedy oba zespoły promują swoje piosenki w tym samym czasie – Big Bang wydał pierwszego czerwca singiel „A” (z piosenkami „Bang bang bang” oraz „We like 2 party”), będący częścią serii MADE, pierwszego wspólnego wydawnictwa zespołu od trzech lat. Z kolei EXO promuje aktualnie utwór „Love me right”, który jest częścią wersji repacked albumu „Exodus”.


Woobinnie 

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.