[Korea Płd] The Solutions – No Problem (recenzja)

Czasami wydaje się, że wszystkie koreańskie zespoły brzmią tak samo lub przynajmniej bardzo podobnie. Słuchając k-popu można odnieść wrażenie, że niezależnie od wytwórni wiele zespołów mogłoby bez problemu wymienić się składem czy nazwą, a słuchacze nawet nie dostrzegliby różnicy. Taki k-pop ma swój urok, jednak potrafi też męczyć. A przecież koreański rynek muzyczny to nie tylko grupy „produkowane” przez wielkie wytwórnie, ale też wiele – być może nie zawsze dostrzeganych – ciekawych zespołów spoza głównego nurtu.

Jednym z nich jest The Solutions, założona w roku 2012 kapela rockowa, która właśnie wydała mini album „No Problem”. Jak sama nazwa wskazuje, jest to składanka sześciu wyjątkowo pozytywnych kawałków. Przez płytę przewijają się zarówno klimaty electro, jak i indie, połączone z nawiązaniami do brit-popu, co tworzy charakterystyczną dla zespołu mieszankę, dobrze znaną już z drugiego albumu „Movements”.W porównaniu do poprzedniego krążka „No Problem” jest jednak bardziej energetyczny, głównie za sprawą promującego płytę singla „Love you dear”. Choć piosenka wydaje się niezwykle pozytywna, opowiada… o zakończeniu związku. Słuchając jej po raz pierwszy można się zresztą nabrać na coś jeszcze – niekoreańskie pochodzenie, które skutecznie podpowiada wpadający w ucho refren w języku angielskim. To zresztą nie koniec angielskich tekstów – „Sing and flow”, motywujący kawałek numerem cztery, jest w całości śpiewany właśnie po angielsku. To miłe zaskoczenie, ponieważ wielu koreańskich idoli nadal ma problem z tym językiem, a teksty popularnych piosenek zawierają czasami zupełnie niezrozumiałe wyrażenia. Dwa dynamiczne utwory balansują oczywiście dwa wolniejsze – refleksyjna piosenka „Stage”, opowiadająca o miłości artystów do występowania na scenie, oraz „L.O.V.E.”, bardziej poetycka ballada miłosna (ten ostatni utwór to zdecydowanie najpiękniejszy tekst na całej płycie). Krążek kończy „Love me dear (Miami ver.)”, nie pozwalając zapomnieć o tym idealnym na lato utworze.
The Solutions z pewnością nie jest zespołem, który można usłyszeć w popularnych koreańskich zespołach muzycznych. Czy to jednak powód, by nie dać mu szansy? Kapela płytą „No Problem” udowadnia, że przepisem na sukces nie zawsze jest duża wytwórnia czy próba dopasowania się do ogólnie przyjętych standardów.

Oficjalna strona The Solutions: http://bandthesolutions.com/
Facebook The Solutions: https://www.facebook.com/thesolutionsmusic
Piosenka:


Woobinnie

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.