[Korea Płd] Semestr bez testów dla gimnazjalistów

Południowokoreańskie Ministerstwo Edukacji ogłosiło we wtorek 28 marca 2013 wprowadzenie specjalnego “Systemu wolnego semestru”, który obowiązywać ma gimnazjalistów od 2016 roku, a 37 szkół wprowadzi go już od września tego roku.

System zakłada, że w trakcie edukacji w gimnazjum uczniowie zostaną poddani jednemu semestrowi, który bardziej niż na testach skoncentrowany będzie na rozwiązywaniu projektów w grupie, pracy poza budynkiem szkoły oraz dyskusjach.

Projekt wynika  z planów prezydent Geun-hye, która zapowiedziała szereg działań na rzecz podniesienia innowacyjności i kreatywności szkolnictwa. W trakcie czwartkowego zebrania z udziałem członków Ministerstwa Edukacji pani prezydent podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat zajęć, które “(…) nie muszą być przeprowadzane jedyne w salach lekcyjnych, ale również w muzeach, (…) salach koncertowych czy bibliotekach.”

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.