[Korea Płd] Rząd wprowadza regulacje dla małych sklepików

Południowokoreański rząd postawił sobie nowe zadanie wprowadzenia regulacji dla małych sklepików spożywczych, które często znajdują się w pobliżu szkół podstawowych.

Uczniowie najczęściej kupują w nich duże ilości tanich słodyczy, których ceny oscylują w granicach 500 KRW (1,40 PLN). Słodycze kupowane w takich sklepach są nie tylko nie zdrowe, ale i wolne od wszelkich regulacji związanych np. z przechowywaniem żywności –  jak podaje sieć konsumentów Green, małe sklepiki często nie posiadają nawet lodówek do przetrzymywania jedzenia. Ponadto, ponad 40% z tych sklepów umiejscowionych jest w pobliżu szkół. Sklepy przyciągaja uczniów ofertą słodyczy, których nie można zakupić w szkolnych sklepikach. Eksperci sugerują, że rząd powinien dostosować normy żywieniowe względem dzieci i na nich oprzeć swoje dalsze prace w tej kwestii.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.