[Korea Płd] Park Bom przemytniczką narkotyków

Park Bom po długim czasie przyznała się do próby przeszmuglowania narkotyków do Korei.

Według ekskluzywnego raportu Segye Ilbo, Park Bom posługiwała się międzynarodową pocztą w celu przetransportowania amfetaminy do Korei w 2010 roku. Jednakże prokuratura postanowiła zawiesić jej sprawę, wspominając, że nie będą ani prowadzić dochodzenia, ani karać jej za zbrodnie.

Według prokuratury Park Bom została zatrzymana 12-ego października 2010 roku, w trakcie próby wykorzystania międzynarodowej poczty (Fedex) by przeszmuglować 82 kapsułki amfetaminy ze Stanów Zjednoczonych, ale schwytała ją służba celna na lotnisku Icheon. Mimo, że ten narkotyk jest w niektórych krajach wykorzystywany w leczeniu, w innych jest w dużym stopniu regulowany lub czasem wręcz zakazany.

Jest on silnym stymulatorem centralnego układu nerwowego, i ponieważ jego nadużywanie może spowodować wiele szkód w organizmie,  jego stosowanie jest zakazane na mocy dekretu prezydenckiego w Korei i podobnych ustaleń w niektórych krajach. Ponieważ jego struktura chemiczna jest podobna do metamfetaminy, to jest zwykle traktowane jako metamfetamina, gdy zdania w kraju są podzielone.

Przesyłka została przejęta przez służby celne, co zostało zgłoszone prokuraturze okręgu Incheon. Pigułki miały być dostarczone na adres krewnego i odbiorca paczki był w imieniu krewnego Park Bom. Prokuratura odkryła, że paczka została wystawiona na Park Bom po dochodzeniu adresu odbiorczego. Sprawa została oficjalnie zarejestrowana w dniu 19 października. Jednak 42 dni później, w dniu 30 listopada, prokuratura postanowiła zawiesić sprawę. Sprawę zawiesza się w przypadkach, w których jest opłata, ale nie ma potrzeby rejestracji. Gdy sprawy są zgłoszone, status podejrzanego zmienia się w podejrzanego karnego. Jest to pierwszy raz, gdy prokuratorzy wykazali się takim pobłażaniem zbrodni związanych z narkotykami. Park Bom uniknęła wszystkich kar z tego powodu, wielu zastanawia się, dlaczego zdecydowali się po prostu ją wypuścić.

Prokurator z doświadczeniem w badaniach leków powiedział: “Nawet jeśli jest to ich pierwszy raz, przemytnicy amfetaminy są zatrzymywani i przesłuchiwani według zasad, a ja nie mogę zrozumieć, jaka była logika w nawet nie rozpatrywaniu jej sprawy. Są przypadki, w których przestępcy narkotykowi są najpierw aresztowani i przypadki są zawieszone, ale nigdy nie słyszałem o przypadku, gdy nie została jeszcze zgłoszona. “

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.