[Korea Płd] Pamiątkowe pomniki „pocieszycielek” w centrum Seulu

Pamiątkowe pomniki na cześć „pocieszycielek” zostaną postawione w Seulu w sierpniu tego roku, pomimo napięcia panującego pomiędzy Koreą Południową a Japonią. Określenie „pocieszycielki” wywodzi się z czasów II wojny światowej, kiedy dziewczyny były zmuszane do niewolnictwa seksualnego przez Cesarską Armię Japońską, co wciąż stanowi punkt sporny pomiędzy Japonią a jej wieloma sąsiadami. Korea nie zważając na prośbę ministerstwa, nie zgodziła się na rezygnację z postawienia pomników, przez co japoński rząd odwołał swojego ambasadora w Seulu w styczniu 2017 roku. Ponadto został on powołany do zapewnienia miliona jenów dla ofiar niewolnictwa seksualnego, choć stwierdził, że nie ponosi odpowiedzialności prawnej za przestępstwa wojenne z czasów II wojny światowej.


Metoshi

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Jeden komentarz do [Korea Płd] Pamiątkowe pomniki „pocieszycielek” w centrum Seulu

  • Jaller  mówi:

    To brzmi okropnie. Aż trudno mi uwierzyć w to, co się kiedyś działo

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.