[Korea Płd] Możliwie najbardziej depresyjne święto w ciągu roku – Black Day

14 kwietnia w Korei nazywany jest „Czarnym Dniem”, który w odróżnieniu od jego odpowiedników, Walentynek lub Białego Dnia, nie ma nic wspólnego z miłością.
Korea Południowa i Japonia w specjalny sposób świętują dzień św. Walentego, a mianowicie rozdzielają go na dwa dni. 14 lutego kobiety ofiarowują swoim wybrankom żetony, a równo miesiąc później mężczyźni odwdzięczają się kupując swoim partnerkom prezent w odcieniu bieli, od białych czekoladek po białą bieliznę. Właśnie dlatego 14 marca nazywany jest „Białym Dniem”.

W odpowiedzi na te dwa przepełnione miłością dni, samotny Koreańczyk 14 kwietnia zaczął obchodzić tzw. „Czarny Dzień”, polegający na przebraniu się w czarne ubrania i jedzeniu jjajangmyeon, czyli niezbyt smacznej potrawy składającej się z makaronu, wieprzowiny i sosu zrobionego z czarnej pasty sojowej, aby pamiętać o swoim braku partnera bądź partnerki.


 Metoshi

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.