[Korea Płd] Minister ds. Technologii i Planowania Przyszłości podał się do dymisji

Amerykański przedsiębiorca telekomunikacyjny Kim Jeong-hun, który obejmował posadę Ministra ds. Technologii i Planowania Przyszłości w nowym rządzie tworzonym przez prezydent Park Geun-hye podał się wczoraj (4.03.2013) do dymsji. Za powód dymisji Kim podał swoją frustrację koreańską polityką. W czasie konferencji prasowej Kim wyznał, że widząc postawę Zgromadzenia Narodowego wobec Ministerstwa oraz biorąc pod uwagę chaos jaki w nim obecnie panuje, jego marzenie o poświęceniu się ojczyźnie “rozpadło się w drobny mak”.

Kim potwierdził również, że nie zamierza już angażować się w krajową politykę. Zaznaczył jednak, że wierzy w plan pani prezydent dotyczący wzmocnienia gospodarki i rozwinięcia jej innowacyjności. Prezydent Geun-hye w reakcji na dymisję Kima uznała, że wykazał się on postawą pełną rozżalowania, ale w Korei Płd. wciąż znajduje się wielu rodaków, którzy powrócili do kraju by pracować dla jego dobra i nie należy ich starań ignorować.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.