[Japonia] Związki partnerskie równoważne z małżeństwem w Sapporo

Sapporo ma w planach ustanowienie statusu związków partnerskich na równi z instytucją małżeńską, dołączając do innych miast w kraju, które już jakiś czas temu podjęły walkę z dyskryminacją mniejszości seksualnych, wprowadzając takie prawo.
Sapporo, stolica Hokkaido, jak i również jedno z najważniejszych miast Japonii, planuje wprowadzić wytyczne przed następnym marcem, jako że władze mają zamiar podjąć konkretne kroki, takie jak prawna rejestracja par pozostających w związkach partnerskich do marca 2018.
Sapporo ma nadzieję być gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich odbywających się w 2026 roku, a Status Olimpijski zabrania dyskryminacji bazującej na orientacji płciowej.


Neo

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.