[Japonia] Wilk-robot odstrasza dzikie zwierzęta w prefekturze Chiba

Super Monster Wolf, tak nazywa się robot który od 11 lipca skutecznie odstrasza dzikie zwierzęta niszczące uprawy w lokalnej strefie rolniczej w Kisarazu w prefekturze Chiba.

Wyprodukowany na Hokkaido w celu odstraszania niedźwiedzi i jeleni robot, wyglądem imituje prawdziwego dorosłego wilka – jest długi na 65 centymetrów i wysoki na 50 do tego jest pokryty futrem i ma wyeksponowane kły.
Jego zachowanie jednak różni się od dzikiego wzorca.
Wolf-bot za pomocą strumienia podczerwieni wykrywa zbliżające się dzikie zwierzęta a następnie odstrasza je. W tym celu wykorzystuje czerwone diody LED które ma w oczach, mrugając nimi stroboskopowo i wydając naprzemiennie 18 różnych odgłosów, w tym wilcze wycie, wystrzał z broni palnej i głos człowieka.

Jak donoszą władze Kisarazu, od kiedy zainstalowano tam wilczego robota nie odnotowano żadnych znaków dzikich zwierząt i uprawy mogą się rozwijać spokojnie.

Firma z Hokkaido rozpocznie we wrześniu masową produkcję sztucznych wilków, których cena jest prognozowana na 200,000 ¥ (około 6,488 zł).


Wilku

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.