[Japonia] USA i Japonia razem przeciwko Kimowi

Prezydent USA Barack Obama oświadczył w piątek, że Stany Zjednoczone i Japonia zobowiązały się do zdecydowanych działań wobec Korei Północnej, która w ubiegłym tygodniu przeprowadziła kolejną próbę nuklearną, określoną przez Waszyngton jako prowokacja.

Obama, który w Białym Domu przyjął japońskiego premiera Shinzo Abe, powiedział dziennikarzom, że Waszyngton i Tokio są tak samo zdeterminowane, jeśli chodzi o konieczność zdecydowanej reakcji na postępowanie Phenianu.

Z kolei premier Japonii, Shinzo Abe poinformował, że obaj przywódcy rozmawiali o dodatkowych sankcjach przeciwko północnokoreańskiemu reżimowi. Premier stwierdził, że japońsko-amerykański sojusz stanowi czynnik stabilizacyjny w regionie. Oznajmił też, że zapewnił amerykańskiego prezydenta, iż jego kraj w sposób spokojny i wyważony będzie reagował na spór z Chinami o wyspy Senkaku na Morzu Wschodniochińskim, do których prawa roszczą sobie zarówno Tokio, jak i Pekin.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.