[Japonia] Unia Europejska wzywa Japonię do zniesienia kary śmierci

Unia Europejska wezwała Japonię do zniesienia kary śmierci, mówiąc, że „jest to klucz to poszanowania praw człowieka”, a zniesienie kary śmierci jest niezbędne, aby chronić ludzką godność.
„Jako przyjaciele, mamy obowiązek mówić głośno w tej sprawie. Stosowanie kary śmierci w Japonii w XXI wieku, jest przeciwko światowym tendencjom”, powiedział Francesco Fini, Minister Unii Europejskiej oddelegowany do Japonii. „Mamy nadzieję, że Japonia w końcu dołączy do powiększającej się rodziny krajów, w których zniesiono karę śmierci”.
Fini powiedział, że rząd jest zobligowany do podporządkowania się międzynarodowym prawom „aby nie stosować nieludzkich i okrutnych kar, nawet na najgorszych przestępcach” w obliczu fundamentalnych praw człowieka, które mówią, że każdy człowiek, nawet najgorszy zbrodniarz ma prawo to poszanowania godności.

 


Neo

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.