[Japonia] Umarł aktor który grał Godzillę w oryginalnym filmie

Haruo Nakajima, aktor który zagrał legendarnego potwora Godzillę w oryginalnym filmie z 1954 roku, umarł w wieku 88 lat.
Jak poinformowała prasę w zeszły wtorek (8 sierpnia) jego córka Sonoe, aktor miesiąc temu trafił do szpitala gdzie zmarł w poniedziałek 7 sierpnia na zapalenie płuc.

Nakajima, który początkowo był kaskaderem w filmach o samurajach wykreował potwora, który w jego zamyśle był uosobieniem potęgi potrafiącej zniszczyć wszystko, co stanie jej na drodze. Aby dobrze przedstawić jego postać, odwiedzał ZOO aby obserwować sposób poruszania się niedźwiedzi i słoni. Podkreślał, że to co jest istotne to sposób chodzenia Godzilli.
Na planie filmu sam aktor w gumowym kostiumie przewracał miniaturowe, tekturowe budynki miasta.
Godzilla stał się wirtualnym symbolem ery nuklearnej podkreślając podniosłość oraz powagę broni masowego rażenia. Doczekał się również wielu kolejnych wersji adaptacji filmowych, zyskując ogromną popularność a nawet tytuł „Króla Potworów”.

„Mój Godzilla był najlepszy” powiedział Haruo Nakajima.

Do chwili śmierci mieszkał na przedmieściach Tokio, biorąc czynny udział jako gwiazda w spotkaniach, festiwalach i różnorakich wydarzeniach.


Wilku

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.