[Japonia] Silny tajfun uderza w kraj

Bardzo duży, silny tajfun zmierza w stronę głównej japońskiej wyspy Honshu przynosząc silne deszcze i wiatry na szerokich połaciach terenu.

Agencja Meteorologiczna donosi, że Tajfun Lan od godziny 7 rano przemieszcza się z południa kraju na północ i północny wschód z prędkością 45 kilometrów na godzinę.

Lan posiada centralne ciśnienie atmosferyczne w wysokości 945 hektopaskali a wiatr w pobliżu jego centrum osiąga nawet 162 km/h. Według przewidywań w poniedziałek tajfun ma znaleźć się na stałym lądzie nie tracąc swojej siły, a nawet ją zwiększając. Inne przewidywania informują, że opady deszczu w ciągu 24 godzin od poniedziałku rano mogą osiągnąć nawet 500 milimetrów, szczególnie w regionie Tokai.

Również wiatr jest czynnikiem wzbudzającym obawy. W regionie Tokai może on osiągnąć prędkość 144 km/h, natomiast w Tokio i okolicach 126 km/h.

Pięć lokalnych samorządów nakazało ewakuację 5600 gospodarstw domowych, kolejnych 70 samorządów zaleciło ewakuację 376 000 domostwom.


Wilku

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.