[Japonia] Rosyjskie myśliwce nad Japonią

 

Rosja zaprzeczyła w czwartek, by jej myśliwce naruszyły przestrzeń powietrzną Japonii; wcześniej tego dnia japoński resort obrony poinformował o wtargnięciu dwóch rosyjskich myśliwców w przestrzeń powietrzną kraju i o krokach, jakie w związku z tym podjęto.

 Wtargnięcie dwóch rosyjskich myśliwców Su-27 zmusiło Tokio do natychmiastowego poderwania w powietrze czterech maszyn bojowych i do wystosowania protestu – poinformowało japońskie ministerstwo obrony. Rzecznik ministerstwa obrony Rosji, podpułkownik Aleksandr Gordiejew,
powiedział, że loty samolotów rosyjskich sił powietrznych odbywają się w ścisłej zgodzie z zasadami prawa międzynarodowego i bez naruszania granic innych państw. Zaznaczył, że na Południowych Kurylach odbywają się zaplanowane ćwiczenia sił powietrznych, które w czwartek weszły w aktywną fazę.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.