[Japonia] Rocznica wybuchu jądrowego w Fukushimie

W Tokio odbyła się ceremonia upamiętniająca ofiary kataklizmów, które miały miejsce 11-ego Marca 2011 roku w północno-wschodniej Japonii.. Około 1200 osób wzięło udział w piątkowym  wydarzeniu sponsorowanym przez rząd – piątej rocznicy katastrofy – wybuchu jądrowego w Fukushimie. Cesarz Akihito, cesarzowa Michiko oraz premier Shinzo Abe dołączyli do innych podczas chwili ciszy o 14:46 – dokładnej godziny w której zdarzenie to miało miejsce. Premier powiedział w swoim wystąpieniu, że odbudowa regionów dotkniętych katastrofą czyni stałe postępy.Cesarz mówił o tym, że wiele osób nadal żyje w trudnych warunkach, zarówno w dotkniętych regionach jak i w miejscach, gdzie zostali ewakuowani.


Dill

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.