[Japonia] Robot partnerem do konwersacji po angielsku

Charpy – niewielki, wyglądający jak ptak robot powstał aby nieść pomoc w nauce angielskiego. To urządzenie skonstruowane przez CAI Media Co. – japońskiego producenta systemów ułatwiających naukę, będzie w stanie prowadzić konwersacje w języku angielskim w celu rozwinięcia zdolności komunikacji.

Dzięki ponad 1000 zaprogramowanym wypowiedziom, połączeniu z internetem, danymi w chmurze i samo uczącej się sztucznej inteligencji robot jest w stanie prowadzić konwersacje na niemal każdym poziomie zaawansowania.
Ponadto, dzięki wbudowanej kamerze Charpy potrafi rozpoznawać wyraz twarzy i emocje partnera w rozmowie jak też pamięta informacje z rozmów wcześniejszych.
Możliwości konwersacyjne dodatkowo rozszerza dedykowana aplikacja na smartfony.

Robot posiada także charakter. Ma świadomość, że jest małym ptakiem i lubi czekoladę, a porozumiewa się głosem podobnym do głosu ośmioletniego chłopca.

„Wierzymy, że Charpy pomoże uczącym się przezwyciężyć problemy w prowadzeniu konwersacji”
powiedział Mitsunori Fukuchi, prezes CAI Media.

Najwcześniej w połowie października będzie można zamówić swojego inteligentnego robota w formie pre-order, którego cena prognozowana jest na ¥42984 (1415,75 zł) .


Wilku

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.