[Japonia] Rekordowa ilość narkotyków skonfiskowana

Służby antynarkotykowe aresztowały 6 osób pod zarzutem posiadania dużej ilości mieszanki ziołowo-chemicznej określonej jako „niebezpieczny narkotyk”. Przedstawiciel do spraw narkotyków ministerstwa zdrowia powiedział, że 50 letni Manabu Iwamura i 5 innych posiadali ponad 20 kilogramów zakazanych substancji w domu w mieście Kawasaki.
Podano również do wiadomości, że po dokładnym przeszukaniu domu znaleziono jeszcze w sumie 180 kilogramów narkotyków, łącznie z chemicznymi substancjami służącymi jako składniki mieszanki, oraz około 1.6 tony ziół. Znalezione zostały równocześnie maszyny do mieszania składników i wytwarzania narkotyków. Jest to jak dotąd największa ilość narkotyków, która została przechwycona. Jej wartość jest szacowana na 3 miliardy jenów, czyli około 95 milionów złotych.

Iwamura przyznał się do winy. Zeznał, że rozpoczął sprzedaż narkotyków 3 lata temu i przez kolejne dwa lata co miesiąc zbierał 180 000 dolarów(~635 tysięcy złotych). Śledczy uważają, że oskarżony mógł zarobić nawet 9 milionów dolarów(31 milionów złotych) poprzez sprzedaż internetową. Obecnie dochodzone są szczegółowe informacje na temat dróg dystrybucji używanych przez handlarzy narkotyków, oraz detale jak dotąd nie odkryte.


Wilku

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.