[Japonia] Pierwsze kwitnące wiśnie!

W Kagoshimie, w południowo-zachodniej części Japonii, zakwitły pierwsze kwiaty wiśni. Informacja ta została dumnie ogłoszona przez władze miejskie Kagoshimy i news ten obiega już całą Japonię, ponieważ oznacza to, iż rozpoczął się sezon kwitnienia wiśni i lada chwila będzie można obserwować powódź różowych kwiatów w całym kraju.
Początek sezonu może wyglądać dość skromnie, bo w sobotni poranek zakwitło jedynie 5 kwiatów, jak potwierdziło Biuro Meteorologiczne w Kagoshimie. Najważniejsze jednak, że sezon już się rozpoczął i niedługo Japończycy zaczną zajmować każdy centymetr kwadratowy pod drzewami wiśni, by świętować hanami.
Ciekawe jest to, że Japończycy prowadzą statystyki dotyczące pierwszego zakwitnięcia wiśni, i tak: w tym roku kwiaty pojawiły się dzień później niż w zeszłym, natomiast 5 dni wcześniej niż przewiduje to średnia.


Ainaki

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.