[Japonia] Nowe oznaczenia na mapach Japonii

Władza Informacji Geoprzestrzennych Japonii (twórcy map w Japonii) opublikowali nowy zestaw ikon do użytku na mapach Japonii dla cudzoziemców. Zostało to z robione z powodu niezrozumiałości niektórych oznaczeń przez obcokrajowców jak i kontrowersyjność niektórych symboli (np. kojarzące się ze swastyką). Japonia 2020 raku organizuje Igrzyska Olimpijskie,  więc stara się zglobalizować państwo aby osobom z zagranicy było łatwiej się poruszać. Część symboli stosowanych w Japonii jest niezrozumiała dla większości obcokrajowców więc przeprowadzono wiele wywiadów i ankiet aby dowiedzieć się jakie symbole będą najodpowiedniejsze. Ankietowanym były pokazywane różne symbole aby wybrać najbardziej zrozumiałe. Oto linki do oficjalnej strony oraz materiałów z ankiet na podstawie, których była przeprowadzana selekcja:

http://www.gsi.go.jp/kihonjohochousa/kihonjohochousa41015.html

http://www.gsi.go.jp/common/000111876.pdf

Jeśli ktoś wybierał się na Igrzyska lub po prostu chciał zwiedzić Japonię to już nie musi obawiać się nieporozumień związanych z podróżowaniem.


Dilla

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.