[Japonia] Nowe baterie na Hokkaido

Na nową technologię ministerstwo Ekonomii, Handlu i Przemysłu wydało łącznie ponad 200 milionów dolarów. Za cały projekt odpowiedzialna była firma Sumimoto Electric Industries Ltd.

Zarówno ogniwo jak i rdzeń stworzone są z metalu zwanego Wanad, jednakże rdzeń, który ma na celu przechowywać ładunek elektryczny, jest zanurzony w elektolicie. Noiwa technologia ma na celu rozwiązanie problemu z przegrzewaniem się starych ogniw w panelach słonecznych i turbinach wiatrowych.

Można powiedzieć, że wyspa Hokkaido jest miejscem doświadczalnym, bowiem posiada autonomiczną sieć energetyczną. Jeżeli baterie przejdą testy, to technologia zostanie sprzedana również państwom Europy a nawet USA.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.