[Japonia] Najstarsza kobieta na świecie

We wtorek, w japońskim domu opieki swoje 115. urodziny świętowała Misao Okawa. Już pod koniec lutego otrzymała ona certyfikat od Guinness World Records potwierdzający jej status jako „najstarszej kobiety na świecie”. Japonia, znana z długowieczności swoich ludzi, jest już oficjalnie domem najstarszej kobiety i najstarszego mężczyzny.
Okawa urodziła się 5 marca 1898 roku i jest córką kupca handlującego kimonami. Wyszła za mąż w 1919 roku. Urodziła trójkę dzieci, z których dwoje wciąż żyje i mają ponad 90 lat. Okawa posiada również cztery wnuki i sześć prawnuków. Sama twierdzi, że nigdy nie miała poważniejszych problemów ze zdrowiem aż do swoich 102 urodzin, kiedy to złamała nogę.
Najstarszy mężczyzna na świecie również jest Japończykiem. Jiroemon Kimura jest ostatnim znanym mężczyzną urodzonym przed 1900 rokiem i już 19 kwietnia skończy 116 lat.

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.