[Japonia] Kolejny tajfun dręczy Japonię

Tropikalny sztorm Saola kontynuuje swoją wędrówkę wzdłuż japońskiego wybrzeża Pacyfiku. Potężne deszcze i silne wiatry nękają kraj zaledwie parę dni po uderzeniu tajfunu Lan, zabijając 5 osób i pozostawiając 1 zaginioną.

W niedzielną noc czasu lokalnego Saola wiała z prędkością 110 kilometrów na godzinę w okolicach prefektury Chiba i Tokyo.

54 milimetry deszczu spadło w mieście Otaki, zaś 36 milimetrów w Obara.

Trochę wcześniej ekspresowy pociąg został zmuszony do awaryjnego postoju po tym jak uderzył w drzewo, które upadło na tory .

Japońska Agencja Meteorologiczna zapowiada, że Saola przemieszczać się będzie na wschód, cały czas rosnąc w siłę. Jednocześnie agencja ostrzega przed silnymi burzami, wylewami rzek, powodziami i osunięciami terenu.

Linie lotnicze odwołały 86 lotów pomiędzy główną wyspą Honshu a Kyushu oraz na Okinawę.


Wilku

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.