[Japonia] Kolejna erupcja wulkanu Shinmoe

Jak podaje Japońska Agencja Meteorologiczna, wulkan Shinmoe wybuchł po raz kolejny od ostatniej środy, kiedy to zanotowano pierwszą od sześciu lat erupcję. Agencja zdążyła już ogłosić, że cykliczne wybuchy wulkanu znajdującego się w paśmie górskim Kirishima na granicy prefektur Kagoshima i Miyazaki ustały zupełnie. Wybuch nastąpił dzisiaj rano, o godzinie 8:23 czasu lokalnego. Wulkan wystrzelił pióropusz dymu i pyłu na wysokość ok. 2300 metrów. O godzinie 11 przed południem czasu lokalnego deszcz zawierający wulkaniczny popiół spadł na miasto Kobayashi w prefekturze Miyazaki, leżące na północ od wulkanu.
Przedstawiciele agencji meteorologicznej, przewidując kolejną erupcję, utrzymują wprowadzony 3 poziom zagrożenia w skali od 1 do 5, zwracają również uwagę ludzi mieszkających w odległości około 2 kilometrów od krateru na wielkie kamienie wulkaniczne i strumienie lawy, na które powinni uważać. Meteorolodzy przewidywali dzisiaj na godzinę 15:00 czasu lokalnego wielkie opady popiołu w obu wymienionych prefekturach w związku z czym zachęcali ludzi do pozostania w domach.


Wilku

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.